Патриотско Друштво

Маица Гемиџии

699 ден

Помина 121 година од Солунските атентати. Гемиџиите, група млади македонски интелектуалци, одлучија да го привлечат европското внимание кон македонското прашање. Во текот на неколку денови во Солун се слушаа експлозии. Беше запален бродот „Гвадалкивир“, уништена Отоманската банка и уште многу други објекти. Делото на Гемиџиите до ден денес живее во генот и крвта на секој Македонец.

По повод годишнината од атентатите, Патриотско друштво ја претставува маицата „Гемиџии“. На предната страна се наоѓа слика од запалениот француски брод, додека од задната страна има принт со мотив поврзан со самите Гемиџии. Маиците се достапни во големини од С до 3ХЛ. Вршиме меѓународна испорака.

Цената е 799 денари со вклучена достава до адреса и гратис стикери.

SKU: Не е достапно Категорија

Помина 121 година од Солунските атентати. Гемиџиите, група млади македонски интелектуалци, одлучија да го привлечат европското внимание кон македонското прашање. Во текот на неколку денови во Солун се слушаа експлозии. Беше запален бродот „Гвадалкивир“, уништена Отоманската банка и уште многу други објекти. Делото на Гемиџиите до ден денес живее во генот и крвта на секој Македонец.

По повод годишнината од атентатите, Патриотско друштво ја претставува маицата „Гемиџии“. На предната страна се наоѓа слика од запалениот француски брод, додека од задната страна има принт со мотив поврзан со самите Гемиџии. Маиците се достапни во големини од С до 3ХЛ. Вршиме меѓународна испорака.

Цената е 799 денари со вклучена достава до адреса и гратис стикери.

Големина

S, M, L, XL, XXL, 3XL

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Маица Гемиџии”
Shopping Cart

SPIN TO WIN!

  • Пробајте ја вашата среќа да добиете купон за попуст
  • 1 вртење
  • Без мамење
Пробајте ја вашата среќа
Never
Remind later
No thanks